sahra
14 مرداد 1401 - 13:10

هواشناسی اصفهان درباره شرایط جوی  "هشدار زرد" صادر کرد

اصفهان- ایرنا- اداره کل هواشناسی اصفهان درباره رگبار و رعد و برق (در نواحی مستعد بارش تگرگ) و وزش باد شدید موقتی از شنبه تا سه شنبه هفته آینده در استان "هشدار زرد" صادر کرد.

به گزارش ایرنا، بر اساس هشدار مرکز پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور، رنگ زرد برای آگاهی بخشی، رنگ نارنجی برای حفظ آمادگی و رنگ قرمز برای اقدام است.

هواشناسی اصفهان، روز پنجشنبه با صدور اطلاعیه‌ای از ناپایداری همرفتی و رگبار و رعد وبرق (در نواحی مستعد احتمال بارش تگرگ) و وزش باد شدید موقتی از روز شنبه  تا سه شنبه هفته آینده در مناطق غربی و جنوبی استان و مناطق همجوار با استان های چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

بر اساس این گزارش، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، ایجاد روان آب، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی استان و ایجاد خسارات بر اثر وزش باد شدید موقتی وجود دارد. شدت ناپایداری های همرفتی در بعدازظهر و اوایل شب در مناطق کوهستانی و مستعد رخ خواهد داد.

در این اطلاعیه به شهروندان توصیه شده است از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌های فصلی و بستر رودخانه های فصلی و مسیل ها اجتناب و از پارک خودروها در کنار درختان فرسوده خودداری کنند و تدابیر پیشگیرانه را برای کاهش خسارات احتمالی داشته باشند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536221